Szczeniaki

Charcik Włoski szczeniaki:

Obecnie nie podejmujemy się sprzedaży szczeniąt za granicę.

Aktualizacja 04.06.2021
Po długich przemyśleniach zdecydowaliśmy się na ostatni miot w tym roku.
Szczeniaki będą rodziły się na początku lipca, natomiast gotowe do odbioru będą na koniec sierpnia
Zapraszamy do rezerwacji

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZEJ STRONY


2020r. przywitaliśmy miot “W”.

Tatą miotu jest nasz młody reproduktor ERMES Dei Raggi Di Luna, a mamą CHIMERA Dogoteka.
Rodowód szczeniąt znajduje się pod linkiem:
https://italiangreyhound.breedarchive.com/animal/testmating?dam_uuid=6e1a23f2-53dd-4e8a-8e16-89d59c3be6c7&sire_uuid=c5f70a94-d40a-4456-b9bb-416cdfb639cf

W rodowodzie znajdują się wybitni przodkowie z wiodących hodowli. Nie brakuje wśród nich Zwycięzców Świata oraz Europy.

Wszystkie maluszki z tego miotu są zarezerwowane.

PRZEDSTAWIAMY SIĘ:


***


charcik włoski szczenięta


Co i jak?

Charciki włoskie urodzone w naszej domowej hodowli są typowymi dla rasy szczeniętami. Staramy się aby każdy maluch trafił do dobrego domu i miał szczęśliwe życie. Każde szczenię opuszczające hodowlę jest po przeglądzie miotu w ZKwP, jest zachipowane, posiada metrykę ZKwP (FCI), jest odrobaczone i zaszczepione stosownie do swojego wieku. Najwcześniej może nas opuścić po ukończeniu 7/8 tygodnia życia. Z nowym właścicielem zawsze spisujemy umowę, a aby ułatwić właścicielom i szczenięciu pierwsze chwile w nowym miejscu przygotowujemy wyprawkę. W skład wyprawki dla szczenięcia zawsze wchodzi karma, którą karmiony jest mały charcik, smycz i obroża, kocyk, zabawki. Dodatkowo mogą się w niej pojawić również inne akcesoria. Ufamy, że wyprawka pozwoli właścicielom skupić się na radości z posiadania charcika, zamiast panicznego nabywania akcesoriów pierwszej potrzeby.
Charciki włoskie opuszczające naszą hodowlę są dla nas zawsze “naszymi psami”, dlatego staramy się być do dyspozycji dla nowych właścicieli naszych szczeniąt i zawsze służymy im radą. Z wielką radością też oczekujemy na wszelkie informacje dotyczące charcików z naszej hodowli.

Ogólne zasady rezerwacji szczeniąt w naszej hodowli:

Rezerwacja szczenięcia i jej szczegóły zawsze jest ustalana między hodowcą a nabywcą. Hodowca ma prawo odmówić sprzedaży szczenięcia bez podania przyczyny.
Rezerwacja jest zawsze potwierdzona zadatkiem za wybrane szczenię, nie rezerwujemy szczeniąt na tzw. słowo. Zadatek jest wiążący dla obydwu stron i jest bezzwrotny.

Z osobami oczekującymi na szczenię jesteśmy w kontakcie i informujemy o kolejnych etapach poprzedzających narodzenie miotu, jak również po narodzinach, aż do wydania pieska.

Czas oczekiwania na szczenię może wydłużyć się w wyjątkowych sytuacjach, m.in.:
– jeżeli zaistnieją powody dla których nie dojdzie do planowanego krycia suki
– jeżeli krycie okaże się tzw. puste
– jeżeli nie urodzi się w miocie oczekiwane szczenię (np. płeć, umaszczenie)
– jeżeli urodzi się mało liczny miot.

Sprzedaż szczeniąt:

Wszystkie szczenięta u nas urodzone są sprzedawane z metrykami ZKwP (członek FCI). Nie sprzedajemy szczeniąt bez rodowodów.
Rodowód wydany przez ZKwP jest gwarancją na pochodzenie psa oraz jego przynależność do rasy, a tylko pies rasowy zachowuje cechy typowe dla swojej rasy, a nie przypomina psa rasowego. Metryka (rodowód) nie zobowiązuje do brania udziału w wystawach, czy prowadzenia hodowli w przyszłości. Jest dokumentem świadczącym o rasie i pochodzeniu danego szczenięcia.

Ceny szczeniąt są różne i zależą od kilku czynników. Z wyższymi cenami muszą liczyć się nabywcy szczeniąt, które są sprzedawane za granicę lub jako szczenięta do hodowli.
Nie sprzedajemy szczeniąt pośrednikom, handlarzom, osobom prowadzącym hodowle niezrzeszone w ZKwP. Prawny właściciel i opiekun psa musi być osobiście przy odbiorze szczenięcia.

Finalizacja sprzedaży szczenięcia jest potwierdzona spisaniem określonej umowy pomiędzy stronami.

wyprawka_dla_szczeniaka_wyprawki_dla_szczeniąt


Informacje dla przyszłych właścicieli – transport psa i pierwsze chwile w nowym domu

Jeżeli szykujesz się już na odbiór maluszka z naszej hodowli, to podpowiadamy jak możesz przygotować się na podróż do domu ze szczenięciem i co może się przydać.

1. W drodze powrotnej z pewnością niezastąpiona będzie druga osoba aby zająć się szczenięciem przez ten czas. Maluch łagodniej przez to przejdzie, a Ty spokojnie zajmiesz się prowadzeniem auta.
2. W podróży mogą przydać się worki na śmieci i na kupy, ręcznik papierowy i chusteczki nawilżane. Bo nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć, a im podróż dłuższa tym więcej czasu na niespodzianki 🙂
3. Dobrze jest również zabrać ze sobą wodę do picia dla psiaka, szczególnie jeżeli jest gorąco. Miska też się przyda ale w nią sami staramy się zaopatrzyć nabywców.
4. Szczenię z reguły najłagodniej znosi podróż na kolanach człowieka ale jeżeli nie jest to możliwe z jakichś powodów, to dobrze byłoby przygotować transporter przeznaczony do przewozu psów, taki aby maluch się z niego nie wydostał. Jaki miałby być to „sprzęt” – najlepiej sami zdecydujcie.
5. Kocyk.

A co będzie potrzebne jak już dojedziecie na miejsce?

– legowisko dla psa – na start proponuję tradycyjne, a do tego kocyk lub worek/śpiworek
– miejsce do załatwiania czyli kuweta dla psów lub przytulne miejsce w ogrodzie, jeżeli ktoś ogród posiada. Kuwetę najlepiej jest usytuować poza mieszkaniem. Jeżeli posiadasz balkon lub taras, to możesz tam uszykować psią toaletę, a jeżeli nie, to musi wystarczyć klatka schodowa. Nie polecam stawiania kuwety bezpośrednio w mieszkaniu. Do kuwety proponuję kupić wkłady oraz drewniane wiórki (tzw. trociny)
– miski na karmę i wodę
– zabawki dla małych psów
– tradycyjna smycz i obroża (można zdać się w tej kwestii na nas, bo w wyprawce zawsze jest obróżka i smycz).

Na koniec pamiętaj aby w odpowiednim czasie postarać się o tzw. „pozwolenie na charta”.