Szczeniaki

Charcik Włoski szczeniaki:

Obecnie nie podejmujemy się sprzedaży szczeniąt za granicę.

06.07.2021 Urodziły się szczeniaki

AKTUALIZACJA 16.09.2021 – Samczyk nr 2 jest po drugim szczepieniu i jest gotowy do zmiany domu

3 suczki oraz 2 samczyki


samczyk 2 – izabel – DOSTĘPNY


pierwszy dzień szczeniąt

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI


Tatą miotu jest nasz młody reproduktor ERMES Dei Raggi Di Luna, a mamą CHIMERA Dogoteka.
Rodowód szczeniąt znajduje się pod linkiem:
https://italiangreyhound.breedarchive.com/animal/testmating?dam_uuid=6e1a23f2-53dd-4e8a-8e16-89d59c3be6c7&sire_uuid=c5f70a94-d40a-4456-b9bb-416cdfb639cf

W rodowodzie znajdują się wybitni przodkowie z wiodących hodowli. Nie brakuje wśród nich Zwycięzców Świata oraz Europy.


***


charcik włoski szczenięta


Co i jak?

Charciki włoskie urodzone w naszej domowej hodowli są typowymi dla rasy szczeniętami. Staramy się aby każdy maluch trafił do dobrego domu i miał szczęśliwe życie. Każde szczenię opuszczające hodowlę jest po przeglądzie miotu w ZKwP, jest zachipowane, posiada metrykę ZKwP (FCI), jest odrobaczone i zaszczepione stosownie do swojego wieku. Najwcześniej może nas opuścić po ukończeniu 7/8 tygodnia życia. Z nowym właścicielem zawsze spisujemy umowę, a aby ułatwić właścicielom i szczenięciu pierwsze chwile w nowym miejscu przygotowujemy wyprawkę. W skład wyprawki dla szczenięcia zawsze wchodzi karma, którą karmiony jest mały charcik, smycz i obroża, kocyk, zabawki. Dodatkowo mogą się w niej pojawić również inne akcesoria. Ufamy, że wyprawka pozwoli właścicielom skupić się na radości z posiadania charcika, zamiast panicznego nabywania akcesoriów pierwszej potrzeby.
Charciki włoskie opuszczające naszą hodowlę są dla nas zawsze “naszymi psami”, dlatego staramy się być do dyspozycji dla nowych właścicieli naszych szczeniąt i zawsze służymy im radą. Z wielką radością też oczekujemy na wszelkie informacje dotyczące charcików z naszej hodowli.

Ogólne zasady rezerwacji szczeniąt w naszej hodowli:

Rezerwacja szczenięcia i jej szczegóły zawsze jest ustalana między hodowcą a nabywcą. Hodowca ma prawo odmówić sprzedaży szczenięcia bez podania przyczyny.
Rezerwacja jest zawsze potwierdzona zadatkiem za wybrane szczenię, nie rezerwujemy szczeniąt na tzw. słowo. Zadatek jest wiążący dla obydwu stron i jest bezzwrotny.

Z osobami oczekującymi na szczenię jesteśmy w kontakcie i informujemy o kolejnych etapach poprzedzających narodzenie miotu, jak również po narodzinach, aż do wydania pieska.

Czas oczekiwania na szczenię może wydłużyć się w wyjątkowych sytuacjach, m.in.:
– jeżeli zaistnieją powody dla których nie dojdzie do planowanego krycia suki
– jeżeli krycie okaże się tzw. puste
– jeżeli nie urodzi się w miocie oczekiwane szczenię (np. płeć, umaszczenie)
– jeżeli urodzi się mało liczny miot.

Sprzedaż szczeniąt:

Wszystkie szczenięta u nas urodzone są sprzedawane z metrykami ZKwP (członek FCI). Nie sprzedajemy szczeniąt bez rodowodów.
Rodowód wydany przez ZKwP jest gwarancją na pochodzenie psa oraz jego przynależność do rasy, a tylko pies rasowy zachowuje cechy typowe dla swojej rasy, a nie przypomina psa rasowego. Metryka (rodowód) nie zobowiązuje do brania udziału w wystawach, czy prowadzenia hodowli w przyszłości. Jest dokumentem świadczącym o rasie i pochodzeniu danego szczenięcia.

Ceny szczeniąt są różne i zależą od kilku czynników. Z wyższymi cenami muszą liczyć się nabywcy szczeniąt, które są sprzedawane za granicę lub jako szczenięta do hodowli.
Nie sprzedajemy szczeniąt pośrednikom, handlarzom, osobom prowadzącym hodowle niezrzeszone w ZKwP. Prawny właściciel i opiekun psa musi być osobiście przy odbiorze szczenięcia.

Finalizacja sprzedaży szczenięcia jest potwierdzona spisaniem określonej umowy pomiędzy stronami.

wyprawka_dla_szczeniaka_wyprawki_dla_szczeniąt


Informacje dla przyszłych właścicieli – transport psa i pierwsze chwile w nowym domu

Jeżeli szykujesz się już na odbiór maluszka z naszej hodowli, to podpowiadamy jak możesz przygotować się na podróż do domu ze szczenięciem i co może się przydać.

1. W drodze powrotnej z pewnością niezastąpiona będzie druga osoba aby zająć się szczenięciem przez ten czas. Maluch łagodniej przez to przejdzie, a Ty spokojnie zajmiesz się prowadzeniem auta.
2. W podróży mogą przydać się worki na śmieci i na kupy, ręcznik papierowy i chusteczki nawilżane. Bo nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć, a im podróż dłuższa tym więcej czasu na niespodzianki 🙂
3. Dobrze jest również zabrać ze sobą wodę do picia dla psiaka, szczególnie jeżeli jest gorąco. Miska też się przyda ale w nią sami staramy się zaopatrzyć nabywców.
4. Szczenię z reguły najłagodniej znosi podróż na kolanach człowieka ale jeżeli nie jest to możliwe z jakichś powodów, to dobrze byłoby przygotować transporter przeznaczony do przewozu psów, taki aby maluch się z niego nie wydostał. Jaki miałby być to „sprzęt” – najlepiej sami zdecydujcie.
5. Kocyk.

A co będzie potrzebne jak już dojedziecie na miejsce?

– legowisko dla psa – na start proponuję tradycyjne, a do tego kocyk lub worek/śpiworek
– miejsce do załatwiania czyli kuweta dla psów lub przytulne miejsce w ogrodzie, jeżeli ktoś ogród posiada. Kuwetę najlepiej jest usytuować poza mieszkaniem. Jeżeli posiadasz balkon lub taras, to możesz tam uszykować psią toaletę, a jeżeli nie, to musi wystarczyć klatka schodowa. Nie polecam stawiania kuwety bezpośrednio w mieszkaniu. Do kuwety proponuję kupić wkłady oraz drewniane wiórki (tzw. trociny)
– miski na karmę i wodę
– zabawki dla małych psów
– tradycyjna smycz i obroża (można zdać się w tej kwestii na nas, bo w wyprawce zawsze jest obróżka i smycz).

Na koniec pamiętaj aby w odpowiednim czasie postarać się o tzw. „pozwolenie na charta”.