Szczeniaki

Charcik Włoski szczeniaki:

W drugiej połowie lutego spodziewamy się szczeniąt z miotu “T” – rodzice: ITON Sunnymoon Place i NAIMA Dogoteka.
Rodowód przyszłych szczeniąt:
https://italiangreyhound.breedarchive.com/animal/testmating?dam_uuid=8aeda344-5db3-43a1-9b29-3d5720ce6535&sire_uuid=615ec297-a28c-419d-9c7c-4200699b7b01

Jeżeli jesteś zainteresowany szczenięciem z naszej hodowli, zapraszamy do kontaktu.

***

Szczenięta z miotu “Y” są już na świecie! Przywitaliśmy dwa maluchy w sobotnią noc (15.02.2020). Wszyscy mają się świetnie!
Rodzicami zostali: Lloyd Kopa Du Domaine De Chanteloup i FAMOUS GIRL Dogoteka
Coś więcej o ojcu tego miotu można zobaczyć tutaj: http://www.koposnamai.lt/en/our-dogs/males/lloyd-kopa-du-domaine-de-chanteloup/
Rodowód szczeniąt:
https://italiangreyhound.breedarchive.com/animal/testmating?dam_uuid=0032f313-8604-4c43-acdf-e8178e77fe47&sire_uuid=9ef644ea-f152-4438-ba18-b5c521d79d2c

Z tego miotu nie mamy już wolnych szczeniąt.

***


charcik włoski szczenięta


Informacje ogólne:

Charciki włoskie urodzone w naszej domowej hodowli są typowymi dla rasy szczeniętami. Staramy się aby każdy maluch trafił do dobrego domu i miał szczęśliwe życie. Każde szczenię opuszczające hodowlę jest po przeglądzie miotu w ZKwP, jest zachipowane, posiada metrykę ZKwP (FCI), jest odrobaczone i zaszczepione stosownie do swojego wieku. Najwcześniej może nas opuścić po ukończeniu 7/8 tygodnia życia. Z nowym właścicielem zawsze spisujemy umowę, a aby ułatwić właścicielom i szczenięciu pierwsze chwile w nowym miejscu przygotowujemy wyprawkę. W skład wyprawki dla szczenięcia zawsze wchodzi karma, którą karmiony jest mały charcik, smycz i obroża, kocyk, zabawki. Dodatkowo mogą się w niej pojawić również inne akcesoria. Ufamy, że wyprawka pozwoli właścicielom skupić się na radości z posiadania charcika, zamiast panicznego nabywania akcesoriów pierwszej potrzeby.
Charciki włoskie opuszczające naszą hodowlę są dla nas zawsze “naszymi psami”, dlatego staramy się być do dyspozycji dla nowych właścicieli naszych szczeniąt i zawsze służymy im radą. Z wielką radością też oczekujemy na wszelkie informacje dotyczące charcików z naszej hodowli.

Ogólne zasady rezerwacji szczeniąt w naszej hodowli:

Rezerwacja szczenięcia i jej szczegóły zawsze jest ustalana między hodowcą a nabywcą. Hodowca ma prawo odmówić sprzedaży szczenięcia bez podania przyczyny.
Rezerwacja jest zawsze potwierdzona zadatkiem za wybrane szczenię, nie rezerwujemy szczeniąt na tzw. słowo. Zadatek jest wiążący dla obydwu stron i jest bezzwrotny.

Z osobami oczekującymi na szczenię jesteśmy w kontakcie i informujemy o kolejnych etapach poprzedzających narodzenie miotu, jak również po narodzinach, aż do wydania pieska.

Czas oczekiwania na szczenię może wydłużyć się w wyjątkowych sytuacjach, m.in.:
– jeżeli zaistnieją powody dla których nie dojdzie do planowanego krycia suki
– jeżeli krycie okaże się tzw. puste
– jeżeli nie urodzi się w miocie oczekiwane szczenię (np. płeć, umaszczenie)
– jeżeli urodzi się mało liczny miot.

Sprzedaż szczeniąt:

Wszystkie szczenięta u nas urodzone są sprzedawane z metrykami ZKwP (członek FCI). Nie sprzedajemy szczeniąt bez rodowodów.
Rodowód wydany przez ZKwP jest gwarancją na pochodzenie psa oraz jego przynależność do rasy, a tylko pies rasowy zachowuje cechy typowe dla swojej rasy, a nie przypomina psa rasowego. Metryka (rodowód) nie zobowiązuje do brania udziału w wystawach, czy prowadzenia hodowli w przyszłości. Jest dokumentem świadczącym o rasie i pochodzeniu danego szczenięcia.

Ceny szczeniąt są różne i zależą od kilku czynników. Z wyższymi cenami muszą liczyć się nabywcy szczeniąt, które są sprzedawane za granicę lub jako szczenięta do hodowli.
Nie sprzedajemy szczeniąt pośrednikom, handlarzom, osobom prowadzącym hodowle niezrzeszone w ZKwP. Prawny właściciel i opiekun psa musi być osobiście przy odbiorze szczenięcia.

Finalizacja sprzedaży szczenięcia jest potwierdzona spisaniem określonej umowy pomiędzy stronami.

wyprawka_dla_szczeniaka_wyprawki_dla_szczeniąt